25.07.2022 10:00 1 AB/TTM

Szemud: Kilkuset zawodników wystartowało na Stoneman Triathlon

Fot. TTM

Druga edycja cyklu Stoneman Triathlon przeszła do historii. Na starcie pojawiło się kilkuset zawodników, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach. Ponadto w organizowanych startach dla dzieci wystąpiło ponad stu uczestników.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Zawody w Szemudzie odbyły się w niedzielę (24 lipca). Był to drugi triathlon w ramach cyklu Stoneman, wcześniej zawodnicy rywalizowali w Pucku. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

26 czerwca startowaliśmy w upalnym Pucku, gdzie żar lał się z nieba. Dzisiaj w Szemudzie zawodnicy mieli dużo przyjemniejszą pogodę, idealną do uzyskiwania dobrych rezultatów, szczególnie w bieganiu. Tutaj nie ma płaskich tras. Cały czas jest pod górkę lub z górki. Jest wiele pagórków, trasy są pofałdowane, szybkie. Drogi są dobrej jakości - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Paweł Miziarski, organizator cyklu Stoneman Triathlon 2022.

Cieszymy się, że jest pomysł na wykorzystanie naszej gminy w taki sposób. Ludzie którzy mają pasję mogą z tego miejsca właśnie w taki sposób korzystać - mówi Barbara Rzeszewicz, sekretarz gminy Szemud

Kolejne i zarazem ostatnie zawody z cyklu Stoneman Triathlon odbędą się 13 sierpnia w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...