15.07.2022 08:00 2 PM/UM Rumia

Rumianka pojedzie do Francji na mistrzostwa Europy

Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia

Rumianka Karolina Szalast po owocnie zakończonym sezonie zimowym, zwieńczonym potrójnym mistrzostwem świata w pływaniu lodowym i dwoma rekordami świata, rozpoczęła przygotowania do następnych imprez. Dziś ma na koncie kolejne sukcesy, które umożliwiły jej udział w mistrzostwach Europy.

Pasmo zwycięstw zaczęło się od XII Aquathlonu Rumia, gdzie Karolina zajęła pierwsze miejsce. Stanęła też na podium Challenge Gdańsk Aquathlon i Challenge Gdańsk Triathlon na dystansie sprint. Była kolejno pierwsza w swojej kategorii wiekowej oraz druga w kategorii open. Zawodniczka Tri-Team Rumia została również tegoroczną mistrzynią Polski w pływaniu długodystansowym w płetwach na dystansie 1600 metrów oraz wicemistrzynią kraju w wśród juniorów młodszych – informuje rumski magistrat.

Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia Fot. mat. pras. / Źródło: UM Rumia

Karolina Szalast pokazała również świetną formę podczas super sprintu organizowanego w ramach Pucharu Polski w Triathlonie. W Olsztynie była pierwsza, w Rzeszowie trzecia, w Pniewach druga, a w Suszu trzecia.  

Ogromny wysiłek wkładany w treningi oraz sukcesy odnoszone podczas zawodów pozwoliły rumiance zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Triathlonie, które odbędą się we Francji w połowie września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...