08.07.2022 10:00 18 AB/gdansk.pl

'Wstyd na całą Europę' - bójka chuliganów na meczu Lechii Gdańsk

źródło: gdańsk.pl

'Zanim padła pierwsza bramka, banda około 30 pseudokibiców wszczęła bójkę na trybunach, używano kijów' - czytamy na portalu gdańsk.pl. Do przerwania gry doszło już na początku spotkania. Mecz wznowiono dopiero po 40 minutach.

Do zdarzenia doszło w czwartek (7 lipca) podczas meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Lechia Gdańsk pokonała u siebie Akademija Pandev 4:1. Nie sama gra wywołała najwięcej emocji, a to co się stało w 6. minucie spotkania. Na trybunę najbardziej zagorzałych kibiców Lechii wdarła się grupa 30 osób, niektórzy byli uzbrojeni w drewniane pałki. Napastnicy atakowali konkretne osoby.

Jak widzieliśmy grupa chuliganów przerwała wszystkim prawdziwym kibicom w Gdańsku piłkarskie święto. Chcielibyśmy raz jeszcze jednoznacznie potępić takie zachowania. To dla nas absolutnie niedopuszczalne. Cała nasza drużyna, klub, wiele osób, od wielu tygodni pracowało, aby dziś kibice mogli zobaczyć z trybun pierwszy od kilku lat mecz i zwycięstwo Lechii w europejskich pucharach. Niestety, zamiast przeżywać wspólnie z kibicami Lechii to spotkanie, byliśmy świadkami niedopuszczalnych zachowań - czytamy w oświadczeniu klubu.

Obecnie policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Jak informuje gdański ratusz, do bójek doszło również przed meczem na zewnątrz stadionu. W wyniku starcia kiboli z ochroniarzami zdemolowany został klubowy pub, a ochroniarze użyli gazu.

Bójka na trybunach odbyła się w obecności 15 tysięcy kibiców. Jednej z poszkodowanych osób udzielono pomocy medycznej. Najprawdopodobniej na Lechię zostanie nałożona kara przez UEFA. Nie wiadomo jeszcze jaki będzie jej wymiar.