05.07.2022 12:03 20 WH

Co z rondem na Staromłyńskiej i boiskiem na Granicznej? Miasto odpowiada

Fot. Czytelnik N24 (obiekt przy ul. Granicznej)

Na naszą facebookową skrzynkę spłynęły wiadomości od mieszkańców o nierozpoczętych inwestycjach w Wejherowie. Mowa o budowie ronda na ul. Staromłyńskiej i modernizacji boiska przy ul. Granicznej. „Koszty budowy ronda parokrotnie przekraczają otrzymane dofinansowanie” - czytamy w odpowiedzi miasta.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z zapytaniem odnośnie parkingu w pobliżu węzła Kwiatowa.

Stoją tam znaki informujące o dostępnych miejscach jednak zawsze odczyt jest błędny, sfotografowałem kilka dni temu taki przypadek, kiedy na znaku informacyjnym widniała liczba 99, natomiast miejsc jak widać tyle nie było. Problem powtarza się notorycznie – czytamy w wiadomości.

Wejherowski ratusz odpowiada, że „doszło do awarii, a operator próbuje rozwiązać problem”.

Fot. Czytelnik N24 (parking przy węźle Kwiatowa)

Kolejna kwestia, która interesuje naszych Czytelników to budowa ronda na ul. Staromłyńskiej. W 2021 roku władze miasta informowały o planowanym remoncie, który miałby przebiegać etapowo. Na początku miało zostać wybudowane rondo Staromłyńska – Wyczółkowskiego z wysięgnikami oraz sieciami. Do dzisiaj prace nie ruszyły.

Trwają prace nad wyborem wykonawcy. Jednakże koszty budowy parokrotnie przekraczają otrzymane dofinansowanie. Urząd Miejski szuka sposobu rozwiązania tego problemu – informują urzędnicy.

Na początku planowano na ten cel wydać 6 mln złotych. Szczegóły w naszym artykule.

Inny Czytelnik poruszył sprawę modernizacji boiska przy ul. Granicznej, inwestycja miała zostać zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Zwrócił uwagę, że „prace nie ruszyły, na boisku nie ma huśtawek, a obiekt jest zaniedbany”.

Projekt został zakwalifikowany do listy rezerwowej, a jego realizacja uzależniona była od ewentualnych oszczędności przy realizacji całego budżetu obywatelskiego. Brak oszczędności nie pozwolił na realizację zadania z listy rezerwowej – odpowiada ratusz.

Zobacz także: Co dalej z boiskiem na Wazie w Wejherowie?

Urzędnicy dodają, że zespołem rekreacyjnym zajmuje się Wejherowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Aktualnie trwają tam prace remontowe i wkrótce plac zabaw zostanie wyremontowany i wyposażony w nowe urządzenia.

Zobacz także: Pandemia, wojna, inflacja - nie będzie budżetu obywatelskiego w Wejherowie

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24