30.06.2022 08:00 7 AB/TTM

Więźniowie będą pracowali społecznie na terenie powiatu wejherowskiego

źródło: służba więzienna

Starostwo wejherowskie podpisało porozumienie z Aresztem Śledczym w Wejherowie, w ramach którego skazani zostaną zaangażowani do prac społecznych. Służba więzienna nawiązała również współpracę z gminą Choczewo.

W połowie czerwca starosta wejherowski Gabriela Lisius podpisała porozumienie z Aresztem Śledczym w Wejherowie. W ramach współpracy, więźniowie odbywający karę w wejherowskim więzieniu będą wykonywali prace doraźne na terenie powiatu.

— To niezwykle cenna inicjatywa, dająca korzyści stronom porozumienia, miastu jak i samym skazanym, dzięki której mogą oni brać udział w życiu społecznym i pracować dla społeczeństwa - informuje Areszt Śledczy w Wejherowie.

We wtorek (28 czerwca) porozumienie podpisał również Wiesław Gębka, wójt gminy Choczewo. Skazani z Oddziału Tymczasowego Zakwaterowania w Zwartowie będą pracowali społecznie na terenie gminy.

źródło: służba więzienna

Służba Więzienna we współpracy z gminą Choczewo, wychodzi naprzeciw potrzebom społeczeństwa, środowiska i samych skazanych, którzy poprzez pracę na rzecz lokalnej społeczności biorą udział w procesie readaptacji społeczne - dodaje Areszt Śledczy w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24