28.06.2022 09:00 6 PM/KWP Gdańsk

Obywatel Białorusi jechał z chorą córką. Był korek - eskortowali go policjanci

Fot. KWP Gdańsk

Miała silne bóle brzucha, wymiotowała i traciła przytomność - córka kierowcy toyoty musiała szybko trafić do szpitala, a na drodze był korek. Obywatel Białorusi, który prowadził auto poprosił o pomoc policjantów.

W piątek (24 czerwca) o godzinie 12:35 na ul. Potokowej w Gdańsku do patrolu drogówki podbiegł roztrzęsiony 59-letni obywatel Białorusi, który poprosił policjantów o pomoc.

Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że jego córka siedząca w aucie ma silne bóle brzucha, wymiotuje i traci przytomność. W tym czasie na tej ulicy panował zator drogowy, wynikający z awarii samochodu osobowego, który blokował pas ruchu. Policjanci po ocenie stanu zdrowia młodej kobiety podjęli decyzję o udzieleniu jej pomocy, w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala - informuje gdańska policja.

Funkcjonariusze o nietypowej interwencji poinformowali dyżurnego gdańskiej komendy i na czas przejazdu do szpitala włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Dzięki temu młoda kobieta bardzo szybko dotarła do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24