24.06.2022 16:00 2 PM/Powiat Pucki

Remont dachu w Szpitalu Puckim. Na strychu mają powstać sale konferencyjne

Fot. powiat pucki

Zabytkową cześć Szpitala Puckiego czeka remont dachu, zagospodarowane zostanie także poddasze. Wartość inwestycji to 5 mln zł.

Fot. powiat pucki Fot. powiat pucki Fot. powiat pucki

Obecnie budynek jest jednym z dwóch, w którym mieści się Szpital Pucki. Dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w obiekcie prowadzone są prace termomodernizacyjne. Ostatnim elementem nie ujętym w zakresie termomodernizacji jest naprawa dachu. W ramach robót budowlanych należy wykonać: remont konstrukcji wraz z wymianą uszkodzonych jej części, rozbiórkę istniejącego pokrycia, wykonanie warstwy izolacyjnej, wykonanie nowych łat oraz nowego pokrycia dachu z dachówki ceramicznej powlekanej.

Udało się pozyskać pieniądze z Polskiego Ładu i cały ten dach zostanie zdemontowany, konstrukcja zostanie odnowiona, a strych zostanie w całości ocieplony i chcemy tutaj zrobić sale konferencyjno–socjalne na potrzeby szpitala – mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Wartość inwestycji to 5 mln zł z czego dofinansowanie z Polskiego Ładu wynosi 4,5 mln zł.

Neogotycki budynek obecnego szpitala w XIX wieku został zajęty przez siostry Elżbietanki, okazał się tak duży, że część pomieszczeń przeznaczyły one na przytułek i letni pensjonat dla matek z dziećmi. 3 października 1949 roku szpital prowadzony przez Elżbietanki został, w wyniku zmian ustrojowych, przejęty przez państwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24