19.06.2022 18:39 1 Kaja

Blisko 1000 uczestników na starcie Mistrzostw Świata Nordic Walking w gminie Choczewo

Fot. TTM

To już drugie Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. W gminie Choczewo spotkali się najlepsi zawodnicy z 14 krajów. Trasa prowadzi przez nadmorski las sosnowy od Kopalina do Lubiatowa. Rywalizacja została podzielona na dystans 5 km, 10 km i 21 km. Ambasadorem wydarzenia jest Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

To co tutaj się wydarzyło to powiedziałbym na skalę galaktyczną, nie tylko światową. Ta impreza to organizacja na najwyższym poziomie. U zawodników niesamowita energia, ci ludzie z różnych zakątków świata wspierają się, kibicują nawzajem, jest to coś niepowtarzalnego – mówi Olgierd Bojke prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na starcie pojawiło się także blisko 80 osób z niepełnosprawnościami. Jak mówią organizatorzy- nordic walking jednoczy.

— To jeden z elementów integracyjnych tej imprezy. Pojawiają się tu osoby niewidome i niedowidzące, ale również z innymi niepełnosprawnościami. Tu nie ma różnic- dodaje Bojke.

Trasa rywalizacji wiedzie przez nadmorskie lasy, z podłożem bardzo dobrym do uprawiania nordic walking. Ścieżki zostały dodatkowo wyznaczone specjalnymi taśmami. W imprezę zaangażowało się 150 wolontariuszy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...