15.06.2022 14:00 0 WH

Poszukiwania Szymona na Helu – pies zgubił trop przy brzegu

Fot. Pomorska Policja

Od niedzieli (12 czerwca) trwają intensywne poszukiwania 17-latka z Helu. Znaleziono czapkę chłopaka, a pies policyjny zgubił trop na wodzie. Burmistrz Jastarni apeluje o przejrzenie monitoringów prywatnych.

Szymon wyszedł z domu w sobotę (11 czerwca) na spotkanie z kolegą. Ostatni raz widziany był w nocy o godzinie 1:00 przy wejściu na plażę nr 49 w Jastarni. Wtedy też kontaktował się z mamą. Kobieta relacjonuje, że podczas rozmowy jego zachowanie było dziwne – jakby był pod wpływem środka odurzającego. „Bełkotał coś o górze i dole. Krzyczeliśmy, żeby włączył kamerę, żebyśmy wiedzieli, gdzie podjechać. Wtedy telefon się wyłączył i do dziś nie działa. Ślad się urwał, a syn jakby się rozpłynął w powietrzu” - mówiła dla tvn24.pl.

Rodzina oferuje nagrodę za informację mogącą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Szymona. Zwiększono kwotę do 20 tys. złotych.

Czytaj także Trwają poszukiwania Szymona z Helu – rodzina wyznaczyła nagrodę

17-latek ma około 180 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, zielone oczy i blond włosy. W dniu zaginięcia ubrany był w czarne spodnie, czarną kurtkę oraz miał czarną czapkę z daszkiem i białym napisem.

Fot. Pomorska Policja

Jak informuje policja, czapka została odnaleziona na początku akcji poszukiwawczej. Natomiast psy policyjne zgubiły trop na brzegu.

We wtorek (14 czerwca) zaangażowany był śmigłowiec z Komendy Głównej Policji z Warszawy, który przeszukiwał teren całego półwyspu, Morza Bałtyckiego i Zatoki Puckiej. Był też operator drona, operator sonaru, który był podczepiony do łodzi policyjnej, nurkowie, przewodnik i psy ratownicze wyspecjalizowane do poszukiwania zaginionych - mówi mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Szymona poszukują służby – SAR, straże pożarne, Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, policjanci, rodzina i znajomi. Sprawdzane są plaże, skwery, lasy czy wydmy.

Prosimy o przekazywanie informacji o zaginięciu na numer 112. Dostajemy dużo informacji jest nieprawdziwych i zbijających z tropu. Prosimy o rzetelne i sprawdzone informacje – podkreśla Brzeziński.

Fot. Pomorska Policja Fot. Pomorska Policja Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck

Burmistrz Jastarni Tryberiusz Narkowicz za pośrednictwem Facebooka apeluje o przejrzenie monitoringów prywatnych wśród mieszkańców Jastarni.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24