15.06.2022 10:00 2 AB/TTM

Młodzież planem na przyszłość. Gryf podsumowuje zakończony sezon

Facebook.com/WKS Gryf Wejherowo

Na czwartym miejscu sezon zakończyli piłkarze Gryfa Wejherowo. Rozgrywki można podzielić na dwie części. Jesień nie była udana, klub ocierał się o grupę spadkową, natomiast wiosna to przede wszystkim seria zwycięstw i wysoka wygrana z mistrzem ligi Gedanią Gdańsk.

Gryf Wejherowo zakończył sezon czwartej ligi w sobotę (11 czerwca). W meczu najstarszych klubów na Pomorzu wejherowianie pokonali zwycięzcę ligi Gedanię Gdańsk 4:1. Więcej o meczu pisaliśmy tutaj.

Klub w ciągu sezonu przechodził wiele zmian, miedzy innymi został zmieniony zarząd Gryfa. Nowym prezesem został Dariusz Mikołajczak. Więcej o tym czytaj w naszym artykule.

Ja zostałem prezesem pół roku temu, wcześniej byłem wiceprezesem ds. sportowych, dlatego też znałem realia tego klubu. Wdrożyłem grę naszą młodzieżą, dorzucamy też ogniwa z zewnątrz żeby wzmocnić drużynę, myślę, że było to kluczowe - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Dariusz Mikołajczak, prezes Gryfa Wejherowo.

Po zajęciu czwartego miejsca, zarząd klubu planuje nadal stawiać na swoich wychowanków.

Po dwóch spadkach kompletnie przebudowaliśmy ten zespół, z drugiej strony postawiliśmy na młodych zawodników. Zmieniamy politykę klubu, gdzie stawiamy głównie na naszych wychowanków. Było wzmocnienie tych młodych ludzi zawodnikami takimi jak Dampc czy Lisiecki. Były to dwa najlepsze ogniwa, które dużo pomogły nam w pierwszych meczach, kiedy walczyliśmy o grupę mistrzowską - mówi Rafał Szlas, prezes honorowy wejherowskiego klubu.

Ważną decyzją dla klubu było podjęcie współpracy z Błękitnymi Wejherowo. Koordynatorem ds. szkolenia młodzieży został prezes Błękitnych Dariusz German.

Wierzymy, że na bogatym doświadczeniu trenera Darka i owocnej współpracy WKS Gryf Wejherowo z WAPN Błękitni Wejherowo skorzystają nie tylko wejherowscy młodzi piłkarze, ale także cała nasza piłkarska społeczność - informuje Gryf Wejherowo.

W zakończonym sezonie duży sukces odniosła młodzież z drugiej drużyny żółto-czarnych, którzy awansowali z zespołem do V ligi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24