09.06.2022 13:00 1 AB/UM Rumia

Uczeń z Rumi wygrał międzynarodowy turniej Judo Baltic Cup

Facebook.com/Miasto Rumia

Ponad 1000 judoków z sześciu krajów wzięło udział w międzynarodowym turnieju Judo Baltic Cup. Po złoto sięgnął 16-letni mieszkaniec Rumi, Dmytro Kyrychenko, który wygrał rywalizację w kategorii do 18 lat.

Zawody odbyły się w obiekcie Gdynia Arena. Jak informuje Urząd Miasta w Rumi, Judo Baltic Cup co roku jest największym turniejem judo w kraju. Do Gdyni przyjechało ponad 1000 zawodników z Polski, Ukrainy, Estonii, Szwecji, Macedonii oraz Izraela.

Wśród startujących znaleźli się czołowi zawodnicy, ćwiczący na co dzień pod okiem trenerów młodzieżowych kadr narodowych. Seria emocjonujących i często wyrównanych pojedynków wyłoniła laureatów. W gronie zwycięzców znalazł się Dmytro Kyrychenko, 16-letni mieszkaniec Rumi. Sięgnął on po złoty medal w kategorii zawodników do lat 18 ważących maksymalnie 73 kilogramy - informuje Miasto Rumia na Facebooku.

Facebook.com/Miasto Rumia Facebook.com/Miasto Rumia

Nastolatek trenuje od piątego roku życia. W przeszłości rywalizował w zawodach międzynarodowych na terenie Ukrainy, Białorusi i Rosji. Do Polski przyjechał pod koniec lutego z Ukrainy, a aktualnie jest uczniem ZSO w Rumi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24