08.06.2022 11:00 28 AB/mat. pras.

Wejherowianie przywieźli 12 medali z Mistrzostw Polski w kickboxingu

mat. pras

Dzieci i kadeci z Wejherowa zdobyli 12 medali na Mistrzostwach Polski w kickboxingu. Najcenniejszy krążek zdobyła Agata Drewa w formule light contact do 42 kg kadetek młodszych. W wydarzeniu brało udział blisko 600 zawodników z 61 klubów.

mat. pras mat. pras

Mistrzostwa odbyły się 3-5 czerwca w Bałtowie w województwie świętokrzyskim. Na zawody pojechała wspólna reprezentacja KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, która wywalczyła 12 medali, w tym jeden złoty. W swojej kategorii mistrzynią Polski kadetek młodszych została Agata Drewa. Ponadto medale zdobyli - Aleksandra Lenczewska, Konrad Lenczewski, Zuzanna Tempska, Magdalena Tempska, Oliwia Noetzel, Witkoria Klanczkowska i Julia Drewa.

Poza turniejem, blisko 20-osobowa reprezentacja z Wejherowa wzięła udział w I edycji charytatywnego biegu Punisher Run dla Marka Piotrowskiego, który towarzyszył w Bałtowie. W biegu wzięło udział blisko 100 uczestników, a całą rywalizację wygrał Rafał Karcz.