07.06.2022 16:00 7 WH/KPP Puck

Przestępcza para kradła kosmetyki na wakacjach na Helu

Fot. pixabay.com

37-letnia kobieta i jej 36-letni partner podejrzewani są o kradzież końcówek do szczoteczek elektrycznych i kosmetyków w jednym ze sklepów na Helu. Policja zatrzymała parę. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo, więc grozi mu 7,5 roku więzienia.

W połowie maja policjanci z Juraty otrzymali zgłoszenie o kradzieży kilkunastu końcówek do szczoteczek elektrycznych oraz kosmetyków – mówi mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Podczas pracy nad sprawą, policjanci doszli do pary, która wspólnie przebywała na Półwyspie Helskim. Razem mieli wyrządzić starty na blisko 1,2 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali 37-latkę jeszcze na półwyspie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu, gdzie następnie usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma również 36-letni mieszkaniec Warszawy, który zdążył uciec z półwyspu. To w żaden sposób nie przeszkodziło stróżom prawa w jego namierzeniu – dodaje Brzeziński.

Okazało się, że 36-latek popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24