17.10.2011 16:03 0

Li Qian z brązem na Mistrzostwa Europy

Tydzień sportowych emocji w Ergo Arenie za nami. Na koniec do grona medalistów dołączyła reprezentantka Polski Li Qian. Chinka wywalczyła w grze singlowej trzecie miejsce, przełamując tym samym 19-letnią przerwę biało-czerwonych w czołówce tenisistów stołowych.

Złoto wywalczyła holenderka Li Jiao, która w półfinale pokonała Li Qian. Wśród mężczyzn najlepszy był Niemiec Timo Boll. W klasyfikacji medalowej również na czele uplasowali się Niemcy, z dorobkiem dwóch złotych i dwóch srebrnych krążków. Polska z jednym brązowym medalem znalazła się na 12. miejscu.

W Trójmieście zorganizowano trzydzieste ME, po raz pierwszy w Polsce. Ostatni raz na podium zawodów tej rangi stanął w 1992 roku Andrzej Grubba. W Stuttgarcie wywalczył medal brązowy. Jego osiągnięcie po prawie dwudziestu latach w grze pojedynczej powtórzyła Li Qian.

Gra Pojedyncza Kobiet:

Półfinały

• Li Qian (Polska) - Li Jiao (Holandia) 1:4 (9:11, 7:11, 7:11, 11:8, 6:11)
  • Irene Ivancan (Niemcy) - Margaryta Pesocka (Ukraina) 4:1 (2:11, 11:7, 12:10, 11:4, 13:11)

Finał

• LI Jiao - Ivancan 4:3 (9:11, 11:4, 11:5, 7:11, 9:11, 11:4, 11:6)

Gra Pojedyncza Mężczyzn

Półfinały

• Timo Boll (Niemcy) - Bojan Tokić (Słowenia) 4:0 (11:5, 11:2, 11:5, 11:5)
  • Patrick Baum (Niemcy) - Aleksandar Karakasević (Serbia) 4:0 (11:4, 11:7, 11:7, 11:8)