02.06.2022 15:30 9 AB/TTM/UM Wejherowo

Tak świętowali Dzień Dziecka na Nordzie

źródło: UM Wejherowo/ TTM

Nie zabrakło sportowej rywalizacji, gier, zabaw czy pokazów policyjnych. Mimo niesprzyjającej pogody, najmłodsi obchodzili swój dzień na zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka festynach.

O wydarzeniach z okazji Dnia Dziecka na Nordzie informowaliśmy tutaj.


Wejherowo

Najmłodsi wejherowianie świętowali swój dzień w Parku Miejskim. Na scenie wystąpili mali artyści z sekcji tanecznych z Wejherowskiego Centrum Kultury. Deszczu nie przestraszyli się również sportowcy z akademii "Błękitni", którzy trenowali na świeżym powietrzu w parku.

źródło: UM Wejherowo

Impreza z okazji Dnia Dziecka została zorganizowana również dla mieszkańców Osiedla Sucharskiego. Odbyły się tam pokazy policyjne czy spotkania z miejskimi strażakami. Najmłodsi malowali twarze i kolorowe warkoczyki. Nie zabrakło również planszówek i tanecznych występów przygotowanych przez grupę młodych artystek.

źródło: UM Wejherowo

Więcej zdjęć z Wejherowa w naszej fotogalerii


Puck

W Pucku na początku wspólnych obchodów Dnia Dziecka, podsumowano akcję "Rowerowy Maj". Więcej o tym pisaliśmy tutaj. Dla wszystkich obecnych dzieci zorganizowano festiwal rekordów, przygotowane były również konkurencje.

Fot. Marek Trybański/ TTM

Dzieci miały przygotowanych osiem przeróżnych konkurencji m.in. biegi, rzut do kosza czy zawody sprawnościowe. Czekały na nie pamiątkowe medale i puchary. Po festiwalu odbyła się strefa piknikowa. Były dmuchańce i animatorzy - mówi Jolanta Magulska z Fundacji Orły Sportu.

Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się tutaj.


Gmina Puck

W środę (1 czerwca) święto dzieci zbiegło się z otwarciem skateparku w Żelistrzewie. Inwestycja kosztowała 170 tysięcy złotych.

Jest tutaj plac, który budujemy od kilku dobrych lat. Dzisiaj otwieramy skatepark, rok temu był otwierany plac dla najmłodszych. Skatepark został zbudowany po to, żeby wyciągnąć dzieci z internetu i zintegrować ich w miejscu specjalnie przeznaczonym - mówi Szymon Dettlaff, sołtys Żelistrzewa.

Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

Oprócz skateparku nie zabrakło innych atrakcji. Na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa, animacje, a także pokazy akrobatyczne.

Więcej zdjęć w naszej galerii.


Gmina Kosakowo

Dzieci świętowały swój dzień w zespole szkolno-przedszkolnym w Dębogórzu. Nauczyciele zorganizowali zabawę na sali gimnastycznej, na której pojawiła się myszka Mickey.

Fot. TTM

Dzieci mają dzisiaj swoje święto. Nauczyciele dzisiaj nie pytają uczniów, organizujemy wyjścia, zabawy, gry, w przedszkolu było wyjście na lody. Jest to święto, kiedy dzieci mają zabawę, a nie naukę i o to w tym chodzi - mówi Halina Foltynowicz, dyrektor szkoły.

Więcej zdjęć w naszej galerii.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24