Politycy nie zabijajcie polskich mediów

01.06.2022 16:00 6 AB/TTM

Wejherowscy samorządowcy zagrali w kosza z uczniami

Fot. TTM

'Razem Tworzymy Całość' - pod takim hasłem rozegrano mecz samorządowców z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Integracji, a jego głównym celem była wspólna zabawa i integracja.

Samorządowcy mieli zagrać przeciwko uczniom, jednak ze względu na poziom sportowy, plany zostały zmienione.

Pomieszaliśmy samorządowców z uczniami i nauczycielami z naszej szkoły, zrobiliśmy z tego zabawę. Myślę, że taki mecz pomiędzy naszymi uczniami, którzy regularnie grają w koszykówkę i samorządowcami nie miałby za dużo sensu. Będzie to wesołe, sportowe widowisko - mówi Kordian Zabrocki, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 8.

W wyniku losowania powstały dwa składy - żółty i niebieski. Zawodnicy rywalizowali ze sobą, a niektórzy samorządowcy mieli okazję, żeby pograć z młodszymi od siebie koszykarzami.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

W Szkole Podstawowej nr 8 obchodzimy Dzień Integracji i Tolerancji. Nasze szkoły są dostępne dla wszystkich. Każdy jest tutaj mile widziany. Dzisiaj spotykamy się na sportowo, w wyjątkowym czasie bo mamy Dzień Dziecka. Przyszliśmy się pobawić, dotknąłem piłki po długim czasie, ale chodzi przede wszystkim o to, żeby wspólnie zrobić coś fajnego - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...