27.05.2022 16:30 13 AB/TTM

Władysławowo: port podpisał umowę z inwestorem morskich farm wiatrowych

Fot. TTM

W piątek (27 maja) podpisano umowę między portem we Władysławowie a firmą Ocean Winds. Deweloper ma zbudować i później eksploatować morską farmę wiatrową położoną 23 km od wybrzeża. Planowo w porcie ma zostać zlokalizowana baza serwisowa.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM P3180409.JPG P3180409.JPG P3180409.JPG Fot. TTM

Jest to ważna chwila dla portu we Władysławowie. Podpisując tę umowę pokazujemy że port jest równie dobrym bądź lepszym rozwiązaniem na bazę serwisową pod offshore w Polsce. Baza serwisowa będzie zlokalizowana na terenie istniejącego portu. Myślimy o poprawieniu warunków żeglugowych czyli rozbudowie przedłużenia falochronu północnego - mówi Witold Wawrzonkoski, prezes zarządu „Szkuner” Sp. z o.o.

Jak informuje zarząd firmy Ocean Winds, Władysławowo zostało wybrane ze względu na infrastrukturę i lokalizację.

Odległość jest kluczowa ze względu na czas dostania się do farmy. Władysławowo jest bliżej niż Łeba, także kluczowa jest infrastruktura portu - mówi Kacper Kostrzewa z Ocean Winds.

Zdaniem starostwa puckiego, umowa to szansa na szybszy rozwój miasta.

Ta umowa to wkład w budowanie niezależności energetycznej Polski. Musi się pojawić nowe miejsce pracy, zupełnie nowa edukacja w naszych szkołach. Myślę, że kilka tego typu umów spowoduje, że cały port we Władysławowie będzie znowu promieniował rozwojem gospodarczym na miasto i na region -mówi Jarosław Białk, starosta pucki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24