26.05.2022 12:00 3 AB/KMP Sopot

Posiadał blisko 400 porcji zakazanych substancji

źródło: KMP Sopot

Funkcjonariusze z Sopotu zatrzymali 19-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 200 porcji substancji psychotropowej i kilkadziesiąt porcji marihuany. Ponadto funkcjonariusze znaleźli kolejne narkotyki w wynajmowanym przez mężczyznę pokoju.

źródło: KMP Sopot źródło: KMP Sopot źródło: KMP Sopot

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie ustalili, że pewien 19-letni gdańszczanin posiada przy sobie środki odurzające i postanowili to sprawdzić. W minioną niedzielę w godzinach nocnych funkcjonariusze zauważyli 19-latka na jednej z ulic Sopotu i gdy tylko podeszli do niego od razu wyczuli charakterystyczny dla marihuany zapach - informuje sopocka policja.

Mężczyzna przyznał się, że ma przy sobie zakazane substancje.

W schowanych pod bielizną woreczkach znajdowało się blisko 50 gramów substancji zawierającej 4-CMC, a także ok. 20 gramów suszu konopi. Zabezpieczone substancje policjanci przekazali do badań i ustalili, że można z nich przygotować około 250 porcji narkotyków, natomiast ich właściciel trafił do policyjnej celi - dodają policjanci.

Dalsze działania policjantów przeniosły się do wynajmowanego przez 19-latka pokoju w Gdańsku. Tam znaleziono ponad 100 porcji narkotyków m.in. susz konopi, haszysz i substancje psychotropowe. Zabezpieczono również młynek i wagę elektroniczną.

Mężczyźnie postawiono zarzut posiadania blisko 400 porcji środków odurzających i substancji psychotropowych. Prokuratura rejonowa w Sopocie zawnioskowała o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 19-latkowi grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...