25.05.2022 15:31 9 AB/KPP Wejherowo

'Kobieta była przekonana, że rozmawia z policjantem' - seniorka straciła 30 tys. zł

Fot. Pixabay.com

Seniorka z Wejherowa została oszukana na kwotę 30 tysięcy złotych. Jak informuje policja, 77-latka wyrzuciła w walizce pieniądze i biżuterię przez okno. Namówił ją do tego oszust podszywający się za funkcjonariusza.

Seniorka do walizki spakowała 20 tys. zł i biżuterię po czym wyrzuciła ją przez okno.

Jak ustalili policjanci, oszust poinformował seniorkę, że mafia posługująca się językiem angielskim może wejść do mieszkania i zrobić jej i jej mężowi krzywdę. Przestępca zapewniał, że dom jest pod obserwacją mundurowych i musi szybko wyrzucić przez okno pieniądze. Kobieta była przekonana, że rozmawia z funkcjonariuszem. Oszust nakłonił 77-latkę do przekazania mu pieniędzy i biżuterii w kwocie 30 tys. zł - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Tego samego dnia mogło dojść do kolejnego oszustwa. W tym przypadku seniorka rozmawiając z oszustem, równolegle zadzwoniła na telefon alarmowy.

Wtedy też nabrała pewności, że na telefon stacjonarny zadzwonił do niej oszust. Zakończyła rozmowę z oszustem i nie przekazała mu żadnych pieniędzy, a sprawę zgłosiła policjantom - dodaje Potrykus.

Policjanci apelują do seniorów o czujność i o zgłaszanie podejrzanych telefonów do funkcjonariuszy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24