25.05.2022 08:10 13 AB/TTM

'Wejherowo biega' po dwuletniej przerwie

źródło: wejherowo.pl

W sobotę (28 maja) po dwuletniej przerwie odbędzie się festyn rekreacyjny "Wejherowo biega". W Parku Miejskim im. A. Majkowskiego chętni pobiegną na wielu dystansach, a wszystkie środki uzbierane na wydarzeniu zostaną przeznaczone dla Pomorskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Gryf.

Organizatorami zawodów są Urząd Miejski w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, KS „Wejher” i Wejherowskie Centrum Kultury. Od godziny 8:00 w amfiteatrze będzie można pobrać pakiet startowy m.in. zieloną koszulkę. Biegi podzielone są na kategorie wiekowe, rozpoczną najmłodsi na 300 metrów.

Najdłuższy bieg rozpocznie się o 12:30 dla osób od 21. roku życia. Pobiegną oni na 3 km. W poprzednich latach wydarzenie pięknie wpisywało się w nasze miasto i park. Biegamy dla rozrywki, każdy uczestnik otrzyma medal na mecie. Środki, które uzbieramy chcemy przeznaczyć na Pomorską Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Gryf, która pomaga Ukraińcom na terenie Wejherowa - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 950 osób. O tym kto wystartuje, decyduje kolejność zgłoszeń.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...