24.05.2022 16:00 0 AB/KWP Gdańsk

Policjant wracał z urlopu - pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy

Fot. Pixabay.com

Mł. asp. Mateusz Budkiewicz z Gdańska wracając z urlopu pomógł w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat miał w organizmie ponad 3 promile.

W niedzielę (22 maja) policjant z komisariatu w Nowym Porcie wracał z urlopu. Na jednej z ulic w województwie mazowieckim zauważył samochód, którego kierowca wykonywał nietypowe manewry. Jak informuje policja, Volkswagen Passat poruszał się od jednej krawędzi do drugiej oraz zjeżdżał na pobocze.

Funkcjonariusz od razu nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast zgłosił sprawę dyżurnemu z komendy w Przasnyszu i postanowił jechać za samochodem. Będąc cały czas w kontakcie z policjantami z pobliskiej jednostki, przekazywał trasę, jaką poruszał się volkswagen, by wysłany na miejsce patrol szybciej mógł go zlokalizować - informują gdańscy policjanci.

Interwencję wobec kierowcy podjęli policjanci z komisariatu w Chorzelach.

Mundurowi zbadali alkomatem 34-letniego mieszkańca powiatu przasnyskiego. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 34-latkowi prawo jazdy, a sprawa trafi teraz do sądu -dodaje gdańska policja.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24