24.05.2022 10:00 35 PM/KPP Wejherowo

Wylewali chemikalia do gleby

Fot. KPP Wejherowo

Wykopali koparką wielką dziurę, do której wylewali do gleby odpady poprodukcyjne - prawdopodobnie niebezpieczne chemikalia. Zostali przyłapani na gorącym uczynku przez policję. Okazało się, że mogli w ten sposób zanieczyszczać glebę od wielu lat.

W piątek w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wejherowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Morskiego Oddziału Straży Granicznej Placówki we Władysławowie zauważyli, że na terenie jednej z firm działających na terenie powiatu wejherowskiego dochodzi do przestępstwa polegającego na wlewaniu do gleby prawdopodobnie niebezpiecznych chemikaliów - odpadów poprodukcyjnych.

Kiedy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia, ujawnili tam ogromny i głęboki dół w ziemi - wykopany przy użyciu koparki i przy nim stali dwaj mężczyźni, którzy wylewali do gleby rozpuszczalniki z 26 plastikowych beczek o pojemności około 120 litrów każda. Wykopana góra z ziemi z wykopu stanowiła zasłonę, dla działań przestępczych. Jak wstępnie ustalili policjanci, działalność ta mogła trwać od wielu lat - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów i doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Na miejscu zdarzenia pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczał ślady i dowody przestępstwa.

Ponadto na miejsce wezwano straż pożarną oraz przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy także zabezpieczyli próbki do dalszej analizy - dodaje rzecznik wejherowskiej policji.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi wejherowska prokuratura. Za popełnione przestępstwo może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże jak informuje policja z uwagi na to, że nadal gromadzony jest materiał w tej sprawie, niewykluczone, że wstępna kwalifikacja czynu może zostać zmieniona.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24