23.05.2022 13:46 27 PM

Zapadł wyrok w sprawie wypadku, w którym zginęła 6-latka

Fot. TTM

Trzy lata więzienia dla 24-latka, który śmiertelnie potrącił 6-latkę. Taki wyrok zapadł w wejherowskim sądzie w sprawie wypadku, do którego doszło w ubiegłym roku na krajowej szóstce w Wejherowie.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 roku, 6-letnia dziewczynka wraz z babcią i innym dzieckiem przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle. 23-letni kierowca samochodu dostawczego potrącił 6-latkę. W wyniku odniesionych obrażeń dziewczynka zmarła. Więcej o tym w naszym artykule.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na początku marca prokuratura ogłosiła zakończenie postępowania w sprawie wypadku. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

— Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła pokrzywdzona – mówiła wówczas Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował drogi w sposób prawidłowy.

W poniedziałek (23 maja) 23-letni Jakub W. został skazany na 3 lata więzienia. Oprócz tego mężczyzna przez pięć lat nie będzie mógł prowadzić pojazdów i ma zapłacić rodzicom dziewczynki po 20 tys. zł.

Wyrok jest nieprawomocny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24