22.05.2022 09:00 0 AB/mat.pras.

Puck po raz pierwszy ugości triathlonistów

mat.pras.

W niedzielę (26 czerwca) odbędzie się inauguracyjna impreza cyklu Stoneman Triathlon 2022. Uczestnicy najpierw będą pływać po Zatoce Puckiej, po czym pokonają trasę rowerową i biegową. Meta zlokalizowana jest na puckim molo.

Rywalizacja w Pucku będzie pierwszą tegoroczną imprezą z cyklu Stoneman Triathlon 2022. Zawodnicy będą mieli do wyboru starty na trzech dystansach. Najdłuższy z nich to 1500 metrów pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Trasa rowerowa przebiegać będzie po drogach asfaltowych. Zdaniem organizatorów najbardziej wymagający fragment to przejazd Aleją Lipową na odcinku Rzucewo-Osłonino. Tam na zawodników będą czekać krótkie podjazdy i zjazdy. Bieg natomiast w całości odbędzie się na ścieżce rowerowej R10 wzdłuż Zatoki Puckiej.

mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras.

Organizatorzy przygotowali również bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży w wieku od trzech do siedmiu lat oraz od ośmiu do piętnastu. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal oraz upominki.

Na wydarzenie można zapisać się tutaj. Ponadto kolejne imprezy z cyklu odbędą się w Szemudzie 24 lipca oraz w Wejherowie 13 sierpnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...