20.05.2022 16:00 8 WH/KPP w Pucku

Policjanci badali miejsce śmiertelnego wypadku w Sławutówku

Fot. KPP Puck

Specjalna komisja – policjanci i zarządca drogi – spotkali się na drodze wojewódzkiej nr 216 w Sławutówku, gdzie ciężarówka potrąciła kobietę. 57-latka w wyniku odniesionych obrażeń zginęła na miejscu.

Przypomnijmy, że w poniedziałek (16 maja) doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych w Sławutówku.

Zobacz także: Ciężarówka śmiertelnie potrąciła kobietę w Sławutówku

Policjanci wstępnie ustalili, że 30-letni mieszkaniec gminy Władysławowo kierujący ciężarowym Manem nie dostosował prędkości oraz nie zachował bezpiecznej odległości od osobowego Volkswagena, który w celu ustąpienia pierwszeństwa 57-letniej mieszkance gminy Puck zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca mana potrącił kobietę oraz uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka forda, którym kierował 46-letni mieszkaniec Pucka. Pomimo udzielenia pierwszej pomocy kobieta zmarła – mówi mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy.

Na miejscu wypadku pojawiła się specjalna komisja złożona z policjantów i zarządcy drogi. Celem było sprawdzenie poprawności infrastruktury drogowej.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym to procedura, która uruchamiana jest, w momencie, gdy na danej drodze dochodzi do zdarzenia drogowego ze skutkiem śmiertelnym – tłumaczy Brzeziński.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...