20.05.2022 07:40 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Termos do pracy i na wycieczkę

termos-wycieczka.jpg

Termosy, które wielu z nas kojarzyć się mogą z latami 80. ubiegłego wieku, przeżywają w ostatnim czasie prawdziwy renesans. I nic w tym dziwnego! Współcześnie mamy do dyspozycji nowoczesne i estetyczne termosy, które możemy wykorzystać na wiele sposobów i w różnych sytuacjach. Kiedy warto zainwestować w termos? Jaki wybrać, by spełniał nasze oczekiwania? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule, będącym zarówno poradnikiem, jak i przewodnikiem po świecie współcześnie produkowanych termosów.

Ci, którzy pamiętają termosy z okresu PRL-u, mają zapewne w głowie obraz metalowego pojemnika, który zatykało się korkiem i przykrywało nakładką (która mogła służyć również jako kubek). W takich termosach przewoziło się głównie herbatę (przygotowaną na długą podróż pociągiem lub samochodem). Współcześnie jednak mamy do dyspozycji szeroki asortyment eleganckich i funkcjonalnych termosów, które zapełnimy nie tylko herbatą czy kawą oraz które zabierzemy ze sobą w dowolne miejsce. Na krótką wycieczkę, w długą podróż, a także do pracy lub do szkoły.

Rodzaje termosów

Przeglądając stronę sklepu internetowego DUKA, szybko odkryjemy, jak bogata jest obecnie oferta dotycząca tych, z pozoru, identycznych pojemników. Pomijając kolorystykę i kształty, łatwo zauważymy, że na stronie https://duka.com/pl/kawa-i-herbata/termosy-i-kubki-termiczne zaprezentowanych jest wiele:

  • termosów na napoje;

  • termosów na zupy;

  • kubków termicznych;

  • butelek termicznych;

  • butelek z zaparzaczem.

Przyciągają one wzrok nie tylko ciekawymi kolorami, ale też designem – niektóre z nich w ogóle nie kojarzą się z tradycyjnymi termosami. A jednak! Wszystkie zaprezentowane na wspomnianej wcześniej stronie naczynia, to pojemniki termiczne, których głównym celem jest utrzymanie temperatury znajdującego się w ich wnętrzu napoju (przez kilka godzin lub dłużej).

Termos, kubek czy butelka?

"Od przybytku głowa nie boli", ale mając do wyboru kilkadziesiąt różnych propozycji, można poczuć się lekko przytłoczonym. Co wybrać? I czym się kierować?

Przede wszystkim przeznaczeniem pojemnika. Jeśli zależy nam na tym, by mieć wygodny sposób przetransportowania do pracy ulubionej zupy, wybierzmy np. termos obiadowy VIALLI DESIGN FUORI, o pojemności 750 mililitrów, do którego dołączona jest łyżka. Chcemy wygodnie przewozić kawę lub herbatę, a jednocześnie zachwycić znajomych z pracy? Żaden problem! Pomoże nam w tym geometryczny termos w kształcie dzbanka – VIALLI DESIGN GEO, o pojemności 1000 mililitrów!

termos-na-kawe-herbate.png

Jeśli natomiast zależy nam na wyjątkowo bezpiecznym przetransportowaniu ulubionego napoju (ponieważ jesteśmy miłośnikami wycieczek rowerowych), powinniśmy zwrócić uwagę na kubek termiczny DUKA Vandra (o pojemności 550 mililitrów). Został on wykonany z myślą nie tylko o zachowaniu temperatury znajdującego się w nim napoju (co gwarantują podwójne ścianki kubka), ale też o ochronie rzeczy, które wraz z nim przewozimy. Specjalna blokada dodatkowo zabezpiecza pokrywę, dzięki czemu mamy pewność, że nawet po przebyciu najbardziej wyboistej drogi, z wnętrza kubka nie wydostanie się ani jedna kropla płynu.

Ciekawą alternatywą dla kubków termicznych są butelki termiczne. Przykład? DUKA FLASKA o pojemności 500 mililitrów, wykonana ze stali nierdzewnej, zapewnia utrzymanie temperatury znajdującego się w niej napoju do 12 godzin!

Butelki z zaparzaczem to z kolei rozwiązanie dedykowane wszystkim, którzy chcą mieć możliwość parzenia ulubionej herbaty, bez względu na czas i miejsce, w jakim się znajdują. DUKA Natur, wykonana ze szkła i drewna, pozwala na szybkie zaparzenie herbaty, a jej konstrukcja sprawia, że przygotowany napój będzie naprawdę gorący, ale nie poparzy naszych rąk. Jej podwójne ścianki nie pozwalają na to, by powierzchnia naczynia się nagrzała, a jednocześnie zapewniają utrzymanie wysokiej temperatury płynu, który wypełnia butelkę. Dodatkową zaletą jest możliwość wygodnego czyszczenia wszystkich elementów DUKA Natur w zmywarce.

Obiad zawsze pod ręką

Jeśli szukamy termosu, który służyć nam będzie przede wszystkim do przewożenia zup, możemy zerknąć też na stronę: https://duka.com/pl/strefa-marek/vialli-design. Przeważająca większość zaprezentowanych na niej produktów, to właśnie estetyczne i funkcjonalne termosy stworzone z myślą o tych, którzy chcą bezpiecznie transportować ulubiony obiad z domu do pracy czy szkoły. Na stronie znajdziemy też niezwykle funkcjonalne lunchboxy, w których bez trudu przewieziemy dowolne jedzenie (bez obaw, że pojemnik się otworzy lub choćby uchyli – lunchboxy chronione są mechanizmami, zapewniającymi wyjątkową szczelność).

termos-obiadowy.png

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że dostępne na wspomnianej wyżej stronie internetowej termosy na zupę oraz lunchboxy, posiadają dołączone do nich sztućce! To dodatkowa wygoda ich użytkowania (nie musimy kompletować dodatków – otrzymujemy je w zestawie). Kolejną zaletą jest możliwość czyszczenia ich w zmywarce, przechowywania w lodówce, a także podgrzewania zawartości lunchboxów w kuchence mikrofalowej (po wcześniejszym zdjęciu pokrywki).

Co zatem wybrać?

Podsumowując – dokonując wyboru kierujmy się przede wszystkim naszymi indywidualnymi potrzebami, związanymi z użytkowaniem naczynia. Zwróćmy uwagę na sposób, w jaki najczęściej będziemy je transportować (jeśli np. do pracy czy szkoły jeździmy na rowerze lub na hulajnodze, warto pomyśleć o termosie z dodatkowym zabezpieczeniu pokrywki) oraz na jego pojemność. Estetyka również ma znaczenie! Bogata gama kolorystyczna oraz różne kształty termosów, kubków i butelek sprawiają, że każdy znajdzie idealne naczynie dla siebie, które z przyjemnością zabierze w plener lub postawi na biurku w pracy czy w szkole.


Czytaj również: