20.05.2022 08:00 1 AB

Czwarte miejsce w lidze Tytanów Wejherowo

Facebook.com/Tytani Wejherowo

Tytani Wejherowo zakończyli sezon na wysokim czwartym miejscu w rozgrywkach pierwszej ligi piłki ręcznej. W sumie wejherowski zespół zdobył 666 bramek w sezonie.

Przed sezonem Tytani Wejherowo zakładali miejsce w czołowej szóstce. Cel został osiągnięty, a Tytani byli jednym z najbardziej bramkostrzelnych zespołów w całej lidze. Sławomir Jurkiewicz został trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi.

Jesteśmy w czołówce jeżeli chodzi o zdobywanie bramek, tracimy ich też spoko, trochę kuleje nasza gra obronna. Do tego systemu obrony, który chcę pokazać musimy się uczyć nie sezon a cztery. Jest to bardzo trudny system. Nie jest to łatwe, trzeba ze sobą grać na wysokim poziomie. Za dwa, trzy, cztery lata będzie to funkcjonować tak, jak bym tego chciał. Cieszę się, że zawodnicy są skuteczni - mówi Robert Wicon, trener Tytanów.

W zespole grali zawodnicy zarówno doświadczeni, jak i młodzi, którzy dopiero są wprowadzani do seniorskiej piłki ręcznej. Trener Robert Wicon zapowiada, że w kolejnym sezonie będzie chciał wypróbować kolejnych młodych zawodników.

W przyszłym sezonie chcemy utrzymać poziom jaki mamy. To jest nasz główny cel. Najważniejsze jest to, żeby każdy zawodnik u nas został i nigdzie nie odchodził. Chcemy utrzymać kadrę i powoli wprowadzać juniorów - dodaje Wicon.

Sezon 2021/2022 w grupie A pierwszej ligi piłki ręcznej wygrał Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Tytani Wejherowo zajęli czwarte miejsce ze stratą 19 punktów. W sumie wygrali 14 spotkań, osiem przegrali.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24