19.05.2022 12:59 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Komedie teatralne we Wrocławiu

Materiał Partnera

Najlepsze komedie, które rozbawią Was do łez oferują teatry. Wrocław to miasto pełne rozrywek, mimo tego jedną z najbardziej oryginalnych propozycji jest spędzenie wieczoru na spektaklu komediowym. Zabawne sztuki potrafią poprawić humor i podnieść na duchu, ale też opowiedzieć znaczącą historię, która skłania do refleksji.

Jakie spektakle komediowe zobaczyć we Wrocławiu?

We Wrocławiu warto wybrać się nie tylko do popularnych miejsc, takich jak Rynek. W mieście znajdziecie też mnóstwo teatrów, w których obejrzycie genialne spektakle.

Jedną z placówek, które dostarczają publiczności niesamowitych wrażeń jest Teatr Polski we Wrocławiu. Tam można obejrzeć spektakle takie jak kultowy i uwielbiany na całym świecie “Mayday”.

Spektakl opowiada o taksówkarzu, który prowadzi podwójne życie. Kiedy przypadek sprawia, że prawda może wyjść na jaw, ten wikła się w jeszcze większe tarapaty, co powoduje szereg komicznych sytuacji.

Na scenie wystawiane są też inne komedie słynne na całym świecie, m.in. “Francuską niespodziankę” francuskiego autora lub “Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta, francusko - belgijskiego dramaturga. Dodatkowo poza lekkimi i humorystycznymi sztukami, na scenie wystawiane są też dramaty.

Jednak błyskotliwych komedii możecie też szukać we Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Marii i Edmunda Wiercińskich. Wśród poruszających dramatów w repertuarze można trafić też na komedię.

Doskonałym przykładem jest innowacyjny spektakl “W co wierzą Polacy” stworzony na podstawie książki Tomasza Kwaśniewskiego “W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch…”. Autor ujawnia w co tak naprawdę wierzą nasi rodacy i ujawnia jak wielu z pokłada nadzieję na uzdrawiającą moc naparów, wróżb i zaklęć.

To nie wszystko! Bo we Wrocławiu dobrym pomysłem jest też odwiedzenie ATM Scena na Bielanach. Tam wystawiane są spektakle grane w całej Polsce. Dzięki temu wrocławska publiczność ma możliwość zobaczyć genialne i dowcipne przedstawienia, takie jak “Niepamięć” Marka Modzelewskiego, "Lily" w reżyserii Krystyny Jandy lub “Oszustów w reżyserii Jana Englerta.

Rozrywka we Wrocławiu, która wprawi Was w dobry nastrój

Co jeszcze oferuje Wrocław, co poprawia humor? Poza wyśmienitymi restauracjami, knajpkami i barami, w których znajdziecie pyszne jedzenie, możecie wybrać się też do kultowych miejsc takich jak Vertigo Jazz Club & Restaurant. Tam odbywają się nie tylko niezwykłe i widowiskowe koncerty, ale też przezabawne stand-upy, improwizacje i kabarety. Warto wspomnieć też o mających już 11 lat Improwizowanych Poniedziałkach, czyli miejscu, w którym obejrzycie znakomite improwizacje. Przedstawienia wykonywane są przez zdolnych i odważnych artystów, którzy uwielbiają zarażać pozytywną energią i humorem.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24