19.05.2022 11:37 10 PM

Braki wody w Kąpinie. Konieczne jest zmodernizowanie studni

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. Archiwum TTM

„Od niedzieli Kąpino nie ma wody” – napisała nasza Czytelniczka. Okazuje się, że braki wody wynikają z suszy. Gmina już podjęła działania, pracuje nad tym, żeby obniżyć pompę i apeluje o niepodlewanie ogródków. Podstawione zostaną również beczkowozy.

Mieszkańcy Kąpina (gmina Wejherowo) mają problemy z brakiem wody. Od niedzieli (15 maja) z ich kranu raz leci woda, a raz nie.

Woda pojawiła się na chwilę po czym znów jej nie było. W miejscowości wywiesili informacje żeby nie podlewać ogrodów z sieci wodociągowej, ale już dziś od rana znów brak wody – napisała nasza Czytelniczka, mieszkanka Kąpina.

Jak informują urzędnicy brak wody wynika z długotrwałej suszy, a taka sytuacja nie zdarzała się w poprzednich latach.

Czytaj również: Susza: Urzędnicy apelują o niepodlewanie ogródków

Konieczne w tym momencie jest zmodernizowanie studni polegające na obniżeniu pompy. Prace w tym zakresie zostały już rozpoczęte. Aktualnie woda do sieci dostarczana jest z jednej studni, w związku z czym w ciągu najbliższych dni mogą pojawiać się okresowe spadki ciśnienia wody lub przerwy w jej dostawie – wyjaśnia urząd gminy Wejherowo.

W związku z tym, że lustro wody w studniach znajdujących się w Kąpinie obniżyło się, pompa nie jest w stanie dostarczyć wody do sieci.

Podejmujemy intensywne działania żeby jak najszybciej przywrócić dostęp do wody, prosimy mieszkańców o niepobieranie wody z sieci do podlewania ogródków – apelują urzędnicy.

Gmina planuje podstawić beczkowozy dla mieszkańców.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24