19.05.2022 12:00 1 AB/TTM

Otworzyli nowy hotel dla sportowców w COS OPO Cetniewo

Fot. TTM

Ośrodek COS OPO w Cetniewie obchodzi w tym roku swoje 70-lecie. Z tej okazji otwarto nowy internat sportowy dla zawodników. Budynek jest o 1/3 większy od wyburzonych starych pawilonów sportowych i kosztował ponad 11 mln złotych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbyło się w środę (18 maja). Na spotkaniu pojawił się minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, który mówił m.in. o tym jak ważna jest odpowiednia infrastruktura dla sportowców.

Inwestujemy nie tylko w poprawę infrastruktury sportowej, ale także w infrastrukturę noclegową. Właśnie dlatego, że dla wielu sportowców i mistrzów COS-y są czasami pierwszym domem, ponieważ tutaj trenują na co dzień i spędzają dużo czasu - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Wzmocnienie bazy sportowej o nowoczesny internat sportowy ma zapewnić wypoczynek sportowcom, przed kolejnymi dniami treningowymi. Jak informują władze ośrodka, wyposażony jest w nowoczesny sprzęt spełniający standardy hotelowe.

Ten obiekt ma ponad sto miejsc. Każdy znajdzie tu spokój, miejsce do odpoczynku i do regeneracji. Bliskość morza jest ogromnym atutem, jest zbudowany nowocześnie, są pokoje dla paraolimpijczyków, ma windę, pralnie, przestronne pomieszczenia. Ma dwie sale konferencyjne, jest tutaj część wypoczynkowa, węzeł cieplny i informatyczny - mówi Michał Kowalski, dyrektor COS OPO Cetniewo.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 milionów złotych, z czego 9 milionów to dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24