18.05.2022 16:00 7 AB/TTM

Robert Korzeniowski promuje nordic walking w Choczewie

Fot. TTM

Za około miesiąc rozpoczną się Mistrzostwa Świata Nordic Walking. Ambasadorem wydarzenia organizowanego w gminie Choczewo jest Robert Korzeniowski, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie.

W środę (18 maja) w Urzędzie Gminy Choczewo odbyła się konferencja zapowiadająca zbliżające się Mistrzostwa Świata Nordic Walking. Wydarzenie odbędzie się w dniach 17-19 czerwca. Więcej o tym piszemy tutaj. Jak informują organizatorzy, trasa będzie biec przez nadmorski las sosnowy od Kopalina do Lubiatowa. Rywalizacja została podzielona na dystans 5 km, 10 km i 21 km.

To jest niebywała okazja, żeby wystartować w takich mistrzostwach świata. Każdy uczestnik otrzyma tzw. medal finisher. Jest to pamiątka na całe życie. Obecnie są jeszcze miejsca, na ten moment mamy ponad 900 zawodników z 14 krajów świata. Mamy okazję, żeby poznać ludzi z innych krajów - mówi Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Na konferencji pojawił się Robert Korzeniowski, wielokrotni zwycięzca najważniejszych wydarzeń sportowych i ambasador tegorocznego wydarzenia.

Wszystko co jest związane aktywnością, rywalizacją i ma jeszcze chodzenie w tle, jest mi bardzo bliskie. Uważam, że powinniśmy mieć swoje pasje w każdym wieku i każdych okolicznościach. Te tereny znam bardzo dobrze. W okolice Choczewa jeździłem na zgrupowania. Uważam, że należy to wspierać, ponieważ chód powinien odbywać się w miejscach ku temu sprzyjających. Ja nie będę sam startował, oddaje to wyczynowcom, którzy bardziej się znają na nordic walking i trzymam za nimi kciuki - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Robert Korzeniowski.

Mistrzostwa są niewątpliwą promocją dla gminy Choczewo. Jak informuje wójt, nordic walking jest dyscypliną, która ma dalej się rozwijać na terenie gminy.

Chcielibyśmy, żeby nordic walking i rowery były tutaj najpopularniejsze. Gmina ma być hobbistycznie sportowa. Nordic walking jest dla tych, którzy chcą mieć wyczyn, ale także dla osób takich jak ja. Ja również startuję w wydarzeniu. Myślę, że pomoże nam to w rozwoju, mam nadzieję, że będziemy gminą znaną w całej Polsce z nordic walking. Zapraszam wszystkich, ja startuję na 10 km, ale można startować także na 5 - zaznacza Wiesław Gębka, wójt gminy Choczewo.

Impreza rozpocznie się w piątek (17 czerwca).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24