17.05.2022 16:00 2 AB/KWP Gdańsk

Połasił się na drogi alkohol

Fot. pixabay.com

Dzielnicowi z Gdańska zatrzymali 40-latka, który miał dokonać kradzieży w kilku osiedlowych sklepach. W sumie wartość wszystkich skradzionych towarów wynosi ponad 4 tysiące złotych, a łupem sprawcy padły m.in. drogie alkohole.

Policjanci z Przymorza zatrzymali 40-latka z Gdańska, który ukradł sześć butelek whisky o łącznej wartości 600 złotych. Okazało się, że mężczyzna ma związek z innymi sklepowymi kradzieżami.

Funkcjonariusze podczas swojej pracy zabezpieczyli m.in. monitoringi oraz zdobyli informacje, z których wynikało, że mężczyzna dopuścił się kradzieży w co najmniej trzech innych sklepach. W trakcie swojej pracy kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny i jego zatrzymanie było kwestią czasu. Sprawca wpadł podczas wczorajszej kradzieży, gdy został zauważony przez pracownika ochrony, który uniemożliwił mu opuszczenie sklepu oraz zaalarmował policjantów - informuje gdańska policja.

W sumie mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży. Jak informuje policja, podejrzany ukradł prawie 40 butelek alkoholu, napoje oraz detergenty. Funkcjonariusze pracują nad sprawą i ustalają, czy 40-latek ma związek innymi tego typu przestępstwami. Za kradzieże, grozi mu 5 lat więzienia, jednak mężczyzna dopuścił się ich w warunkach powrotu do przestępstwa i sąd może zwiększyć karę o połowę.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...