Politycy nie zabijajcie polskich mediów

14.05.2022 12:05 16 WH/UM Wejherowo

'Przykre niespodzianki' podczas remontu u. Necla-Gryfa Pomorskiego

Fot. wejherowo.pl

Remont ul. Necla i Gryfa Pomorskiego w Wejherowie ma zakończyć się jesienią. "Podczas budowy wykonawca napotkał na szereg niespodzianek w innym niż zakładał projekt przebiegu infrastruktury podziemnej" – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Na tę chwilę trwa budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej na odcinku ul. Necla od ul. Chmielewskiego do ul. Patoka.

Kanalizacja deszczowa na ul. Gryfa Pomorskiego ma być gotowa czerwcu 2022 r., natomiast na ul. Necla - w listopadzie 2022. Kontynuacja prac drogowych planowana jest na drugą połowę czerwca.

Podczas budowy wykonawca napotkał na szereg niespodzianek w innym niż zakładał projekt przebiegu infrastruktury podziemnej – tłumaczy Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa ds. rozwoju miasta. – Konieczne było przeprojektowanie drogi z uwagi na dostosowanie wysokościowe zjazdów, które powstały przy ul. Gryfa od momentu opracowania dokumentacji (rok 2016) do rozpoczęcia robót budowlanych. Obecnie trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Prace przy przebudowie sieci telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych postępują zgodnie z harmonogramem robót.

Jak zapowiada wykonawca, największe natężenie robót przypadnie na miesiące wakacyjne.

Zobacz także: Utrudnienia na Necla i Gryfa Pomorskiego do listopada

Zaprojektowane konstrukcje wzmocnień nawierzchni drogowych, przy jednoczesnej przebudowie całej infrastruktury podziemnej, powodują że budowę takiego wzmocnienia należy wykonywać pełną szerokością nawierzchni – stąd kłopotliwe będzie dla mieszkańców wyłączenie z ruchu ul. Necla i utrudnienia na ul. Gryfa - ruch jednokierunkowy, które potrwają do jesieni 2022 r. czytamy w komunikacie miasta.
- *Urząd Miejski w Wejherowie i wykonawca robót dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia podczas prowadzenia prac budowlanych w tym rejonie, jednak są one nieuniknio­ne. Zakres prac jest rozległy i wiąże się z przejściowymi trudnościami. Liczymy na wyrozumiałość - budujemy dla mieszkańców!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...