13.05.2022 16:00 9 AB/TTM

Uczniowie wejherowskiej samochodówki zostali mistrzami Polski

Fot. Marek Trybański/TTM

Uczniowie z PZS nr 4 zdobyli tytuł Mistrza Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych. W drodze po tytuł musieli najpierw wygrać w powiecie, a później w województwie pomorskim. Podczas finałów pokonali m.in. zespół z Bydgoszczy.

Zaczęliśmy od mistrzostw powiatu, gdzie wygraliśmy z dużą przewagą. Następnie na mistrzostwach województwa walczyliśmy ze szkołą sportową z Gdańska. Nasi chłopacy okazali się lepsi i otrzymaliśmy eliminację do mistrzostw polski w Aleksandrowie Łódzkim - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Maria Maj-Roksz, nauczycielka wychowania fizycznego.

Na mistrzostwa Polski, uczniowie Samochodówki pojechali po maturach. W biegach, w sumie wystąpiło sześciu zawodników z Wejherowa, którzy w swoim biegu musieli zająć jak najwyższe miejsce. Najwyższą lokatę zajął Antoni Kubacki, który na metę wbiegł jako drugi.

Generalnie ja trenuję lekkoatletykę na co dzień. Byłem przez dwa tygodnie w Zakopanem, więc przygotowałem się dobrze w górach i udało mi się zrobić dobrą wydolność i z długodystansowymi biegaczami wygrać. Wygraliśmy ze szkołami, które zajmują się stricte bieganiem - mówi Antoni Kubacki z klasy 1 LO.

Marek Trybański/TTM Marek Trybański/TTM Marek Trybański/TTM

Samochodówka to szkoła, która ma długą tradycję w biegach przełajowych, dlatego też tytuł mistrza Polski nie był wielką niespodzianką.

Chłopcy pracowali na to od pierwszej klasy. Część z nich zostaje dlatego mam nadzieję, że będziemy kontynuować. Mam nadzieję, że kolejna młodzież, która przyjdzie do klasy sportowej, będzie chciała to dalej pociągnąć - dodaje Maria Maj-Roksz.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...