13.05.2022 12:30 5 AB/TTM

'Z końcem maja oddział pediatrii przyjmie pierwszych pacjentów'

Fot. Marek Trybański/TTM

Jak informują władze puckiego szpitala, pod koniec maja oddział dziecięcy ma rozpocząć swoją pracę. Obecnie w placówce kompletowany jest personel, który będzie przyjmował małych pacjentów.

Przypomnijmy, że oddział pediatrii w szpitalu puckim przeszedł gruntowny remont. O końcowej fazie prac informowaliśmy w marcu. Więcej o tym w naszym artykule.

W najbliższym czasie oddział ma rozpocząć swoją pracę, obecnie kompletowany jest personel, który będzie się zajmował najmłodszymi pacjentami. Nowym ordynatorem oddziału został Aleksander Krasnow, który m.in. przez wiele lat pracował w szpitalu na Zaspie w Gdańsku.

Zespół pielęgniarski jest już gotowy do pracy. Poszukujemy chętnych lekarzy na dyżury. Nasz personel to wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem w pracy klinicznej - mówi Aleksander Krasnow, ordynator oddziału pediatrii w puckim szpitalu.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Jak informują władze szpitala, nowo wyremontowany oddział będzie bardzo potrzebny, tym bardziej, że niedługo rozpoczyna się sezon turystyczny.

Chciałabym, żeby personel stworzył zgrany i dobry zespół, który będzie się skupiał na małym pacjencie. Mały pacjent jest specyficznym pacjentem, ponieważ pojawiają się też rodzice. Pamiętajmy, że za chwilę zacznie się sezon, więc myślę, że niedługo ten oddział przyjmie swoich pierwszych chorych. Będą pewnie to zarówno mieszkańcy, turyści, a także Ukraińcy, którzy w naszym powiecie znaleźli schronienie - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Oksana Rabij-Zabłotna, prezes puckiego szpitala.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...