12.05.2022 15:00 5 PM/UM Władysławowo

Kolejny fragment trasy rowerowej otwarty pod koniec wakacji

Fot. UM Władysławowo

Do połowy sierpnia ma powstać kolejny odcinek trasy rowerowej na terenie gminy Władysławowo. Inwestycja obejmuje również ciąg pieszy i drogę dojazdową.

Miłośnicy dwóch kółek już pod koniec wakacji będą mogli odwiedzić malownicze zakątki gminy Władysławowo.

Na początku 2021 roku zakończyła się budowa odcinka ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Czarna Wda. W ramach inwestycji został wybudowany ponad 3-kilometrowy odcinek asfaltowej drogi rowerowej od ulicy Obozowej w Jastrzębiej Górze do ulicy Plażowej w Ostrowie wraz z oznakowaniem i przystankiem rowerowym.

Teraz nadszedł czas na realizację kolejnego fragmentu trasy wraz z ciągiem pieszym i drogą dojazdową. Połączy ona ulicę Karwieńską z ulicą Plażową w Ostrowie od przystani kajakowej na rzece Czarna Wda do ulicy Plażowej w Ostrowie - informują władze Władysławowa.

Będzie to budowa ostatniej części trasy rowerowej R-10.

Projekt składać się będzie z dwóch szlaków rowerowych: R-10 oraz Wiślanej Trasy Rowerowej będącej częścią R-9, biegnącej na terenie województwa pomorskiego wzdłuż Wisły. Trasa R-10 przebiega przez 25 gmin, natomiast trasa R-9 – przez 18 gmin województwa. Łączna długość tras wyniesie 669,5 km. Całkowita długość Wiślanej Trasy Rowerowej R-9 po obu stronach Wisły wynosi 242,9 km, trasy R-10 448,3 km. Obie ścieżki położone są w korytarzach europejskiej sieci rowerowej EuroVelo w ramach pomorskich trasach rowerowych – informuje gmina Władysławowo.

Mapa tras rowerowych dostępna tutaj.

Umowny termin zakończenia prac to 15 sierpnia 2022 roku. Inwestycja dotycząca tego odcinka będzie kosztowała ponad 4 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24