11.05.2022 15:30 8 PM/KMP Gdynia

Obywatel Ukrainy i mieszkaniec Gdyni usłyszeli zarzuty za kradzieże

Fot. KMP Gdynia

Kradli rowery, felgi aluminiowe, dokumenty czy kartę płatniczą oraz włamywali się na rachunki bankowe. Policjanci z Gdyni Oksywia pracowali nad zatrzymaniem sprawców wielu kradzieży. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, grozi im do 10 lat więzienia.

Policjanci pracowali nad ustaleniem sprawców kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których doszło w okresie od stycznia do maja.

Kryminalni ustalili, że w tym czasie ukradli między innymi rowery, felgi aluminiowe, telefon, laptopa, dokumenty, kartę płatniczą oraz włamali się na rachunki bankowe. W trakcie pracy mundurowi ustalili świadków, sprawdzili zapis z monitoringów, a następnie jako sprawców wytypowali 28-letniego obywatela Ukrainy oraz 38-letniego mieszkańca Gdyni - informuje oficer prasowy podkom. Jolanta Grunert.

Okazało się, że mężczyźni włamywali się do hal garażowych i kradli z nich sprzęt elektroniczny i felgi aluminiowe.

Ponadto stróże prawa ustalili, że 38-letni mieszkaniec Gdyni kradł z klatek schodowych rowery oraz dwukrotnie przywłaszczył w przychodni damskie torebki i kilkukrotnie posłużył się znajdującymi w torebkach kartami płatniczymi. Funkcjonariusze przewieźli mężczyzn do policyjnej celi. W wyniku pracy, mundurowi odzyskali telefon komórkowy, walizkę z laptopem oraz felgi aluminiowe - dodaje podkom. Jolanta Grunert.

38-latek po przedstawieniu 16 zarzutów, decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu, natomiast 28-letni obywatel Ukrainy usłyszał 4 zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24