12.05.2022 08:00 2 AB/UG Kosakowo

Zawodnicy z całej Polski i Europy wystartują w Mechelinkach

Fot. pixabay.com

W sobotę i niedzielę (14 i 15 maja) odbędą się zawody crossfit „Baltic Cross Challenge MECHELINKI 2022”. W ciągu dwóch dni rywalizacji, zaprezentuje się blisko 100 zawodników z Polski i całej Europy, będzie to pierwsza edycja takich zawodów w Mechelinkach.

Zawody zostaną rozegrane m.in. na plaży, molo, parkingu przy przystani i amfiteatrze. Zawodnicy zmierzą się ze sobą w konkurencjach treningu siłowo gimnastycznego czy biegowo wytrzymałościowego. Sportowcy będą również pływać i ćwiczyć na plaży.

Pomysł narodził się w wakacje ubiegłego roku. Spotkaliśmy się wtedy z sołtysem Mechelinek, Adamem Kujawą i postanowiliśmy, że m.in. z racji na piękne uroki tego miejsca, ale przede wszystkim na duże możliwości jeśli chodzi o plażę czy morze, warto wykorzystać je na taką imprezę - mówi Bartłomiej Szreder, organizator.

źródło: UG Kosakowo

Wydarzenie ma zaangażować do ćwiczeń nie tylko zawodników, ale również kibiców, którzy będą mogli sprawdzić swoją sprawność.

Oprócz zawodników, szansę na sprawdzenie swojej sprawności fizycznej będą mieli również sami uczestnicy na których czekać będą m.in. darmowe warsztaty parkour czy streetworkout, zajęcia fitness oraz treningi crossfitowe ogólnodostępne dla wszystkich. Nie zabraknie także animacji - dodaje organizator.

Jak informują organizatorzy, wydarzenie jest możliwością poznania nadmorskiej miejscowości. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (14 maja) o godzinie 8:00. Zawody zakończą się treningiem finałowym w niedzielę (15 maja) o godzinie 14:00. Wstęp jest bezpłatny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...