09.05.2022 16:30 6 WH/KPP w Wejherowie

Samochód, rower i hulajnoga - kierowcy tych pojazdów byli nietrzeźwi

Fot. archiwum

Jeden z nich kierował elektryczną hulajnogą, drugi jechał rowerem, a trzeci samochodem. Wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci wejherowskiej drogówki dokonali zatrzymań pijanych kierujących.

Do zatrzymań doszło w sobotę (7 maja) na terenie powiatu wejherowskiego.

Jeden z nich został zatrzymany w Redzie na ul. Gniewowskiej około godziny 4:00 nad ranem. Podczas kontroli drogowej kierowcy forda, policjanci przeprowadzili wobec niego badanie trzeźwości, wtedy też okazało się, że był on nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu – mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy. - Nietrzeźwy kierowca samochodu odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Za ten czyn grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Natomiast o godzinie 3:00 na ul. Dębogórskiej w Rumi policjanci zatrzymali mężczyznę, który poruszał się na elektrycznej hulajnodze. 25-latek miał w organizmie około 1,2 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Kilkanaście godzin później, o godzinie 14:00 sprawdzili trzeźwość rowerzysty, który poruszał się w „specyficzny sposób”. Mężczyzna miał w organizmie około 2 promile alkoholu. Za jazdę pod wpływem został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...