09.05.2022 13:00 0 AB/TTM

Najlepsze młode gimnastyczki w Polsce wystąpiły w Rumi

Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM

W weekend (7 i 8 maja) na hali MOSiR w Rumi wystąpiły najlepsze juniorki w Polsce. Gimnastyczki przyjechały na zawody m.in. z Gdyni, Warszawy, Wrocławia czy Bielsko-Białej.

Fot. TTM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. TTM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. TTM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. TTM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM Fot. Grzegorz Renusz/Norda FM

Zawodniczki wystąpiły w kategorii juniorek w wieloboju. Na hali zaprezentowało się 46 gimnastyczek, które reprezentowały 10 klubów z całej Polski. Jak twierdzą sędziowie, poziom zawodów był wysoki.

Zawodniczki czynią stałe postępy. Miło patrzeć na wysoki poziom polskich juniorek. Niektóre zawodniczki oczywiście popełniają jeszcze błędy, ponieważ mają nowe kompozycje taneczne. Zaczął się nowy sezon, więc jeszcze pewne rzeczy można dopracować lepiej - mówi Hanna Narloch, sędzia główny zawodów.

Juniorki występowały z czterema przyborami: obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Młode dziewczynki z Gdyni, które przygotowały się do zawodów, trenowały 6 razy w tygodniu po 4 godziny dziennie. Jak informują trenerzy jest to trudny sport, ale kluby zachęcają dzieci do treningów m.in. organizując wyjazdy, obozy i zabawy związane z dyscypliną.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...