06.05.2022 11:10 14 AB/Ministerstwo Zdrowia COVID-19

Od 16 maja koniec stanu epidemii w Polsce

Facebook.com/Ministerstwo Zdrowia

"Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię" - powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas piątkowej (6 maja) konferencji.

W piątek (6 maja) odbyła się konferencja, na której minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zniesienie stanu epidemii. Jak przekazał, zostanie on przekształcony w stan zagrożenia epidemicznego. Resort zdrowia podaje, że średnia liczba zakażeń w Polsce z tygodnia na tydzień spada o 35 proc.

Cały czas monitorujemy sytuację. Dzisiejsza liczba 611 zakażeń odzwierciedla średnią liczbę zachorowań w ostatnich tygodniach - mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia. - Liczba hospitalizowanych pacjentów z Covid-19 jest na poziomie około 1100 osób. Według lekarzy nie są to już jednak tak ostre przypadki jak w przypadku mutacji Delta. Hospitalizacje są też znacznie krótsze.

Jak informuje Niedzielski, ministerstwo cały czas monitoruje, czy pojawiają się groźne mutacje. Minister zdrowia zaznaczył również, że jeżeli sytuacja będzie korzystna, to stan zagrożenia epidemicznego może zostać zniesiony we wrześniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...