05.05.2022 12:00 1 AB

Jedenaście kolizji i dwóch nietrzeźwych na drogach powiatu puckiego

fot. archiwum

Podczas długiego weekendu od piątku (29 kwietnia) do wtorku (3 maja) pucka policja zwiększyła patrole drogowe. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców, zatrzymali również cztery prawa jazdy.

Podczas weekendu majowego wejherowska policja również zwiększyła ilość patroli na drogach powiatu. Więcej informacji tutaj. Funkcjonariusze z Pucka głównie sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców.

W weekend majowy na drogi powiatu puckiego była skierowana większa niż zwykle ilość patroli. Głównym zadaniem było dbanie o bezpieczeństwo i porządek na drogach. Policjanci sprawdzali trzeźwość kierujących i czy nie przekraczają nadmiernie prędkości - mówi mł. asp. Marcin Kloka z puckiej komendy.

W sumie policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących oraz cztery prawa jazdy. Dwie osoby, które musiały oddać prawo jazdy, przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Na terenie powiatu doszło do 11 kolizji, na szczęście obyło się bez wypadków. W trakcie majówki funkcjonariusze ujawnili 78 wykroczeń z czego 51 to wykroczenia prędkości - dodaje Marcin Kloka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...