05.05.2022 08:08 3 WH/TTM

Trwa rozbudowa SP5 w Redzie

Fot. Marek Trybański/TTM

Na nowym budynku redzkiej szkoły zawisła wiecha. Planowo placówka ma być otwarta w nadchodzącym roku szkolnym. „Piątka” powiększy się o 8 sal lekcyjnych w tym dwie dla przedszkolaków, gabinety specjalistyczne czy szatnie.

Przypomnijmy, że w 2021 roku informowaliśmy o planowanej rozbudowie SP5 w Redzie. To odpowiedź na rosnące potrzeby dzielnicy Rekowa, gdzie przybywa nowych mieszkańców również tych najmłodszych. Więcej o tym tutaj.

Inwestycja jak każda ma swoje losy. Mamy tutaj historię związaną z przedłużającą się procedurą pozwolenia na budowę, bo były różnego rodzaju sprawy związane z odległością od ściany lasu – mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Rozbudowany obiekt ma być większy niż istniejący budynek. Powierzchnia użytkowa to ponad tysiąc metrów kwadratowych. Łącznie pojawi się nowych 8 sal, z czego dwie dla dzieci uczęszczających do przedszkola, biblioteka, świetlica, gabinety specjalistyczne, gabinety administracyjne czy szatnie. Ponadto wyburzono część „starej” szkoły na łącznik.

Jesteśmy bardzo podekscytowani rozbudową. Nie ukrywamy, że liczy się komfort przede wszystkim. Coraz więcej dzieci do nas napływa. Ta inwestycja jest potrzebą tego miejsca. Cieszymy się – wyjaśnia dyrektorka Monika Halczak-Lewandowska.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Prace mają zakończyć się do roku szkolnego 2022/23, kiedy to naukę rozpoczną uczniowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...