02.05.2022 15:04 15 WH/TTM

‘Tu jest wszystko’ - pchli targ w Redzie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Redzie Święto Pracy upłynęło pod szyldem pchlego targu. Po raz kolejny stragany pojawiły się w miejskim parku. Pojawiło się 150 wystawców.

W niedzielę (1 maja) do 17:00 w parku trwał pchli targ. To kolejna edycja imprezy, która cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Redy.

Cieszymy się, że mimo iż rano te znaki na niebie były niepokojące, to się rozpogodziło. Jest piękna pogoda, bardzo dużo osób – mówi Tomasz Wiśniewski, dyrektor Fabryki Kultury w Redzie.

150 wystawców sprzedawało swoje niepotrzebne „skarby”. Przedmioty były różne – od odzieży po rękodzieło.

Wystawiają praktycznie wszystko, czyli te rzeczy, których już nie używają – zwykła galanteria melizmaty, handmade- wiklinę, dziergane na drutach rzeczy, magiczne pudełeczka. Tu jest wszystko – wymienia Wiśniewski.

To chęć spotkania się z ludźmi w ten piękny majowy dzień. Proponujemy dużo pozytywnej energii i wszystko to, co jest nam niepotrzebne w szafach – buty, ciuchy, książki, których już nie czytamy i płetwy – mówi pani Monika, wystawca z Gdyni.

Jestem królową jarmarku! Piękne barometry, młynki i jedno jajeczko porcelanowe. Wszystko sprzedałam, cały stolik. Oby te jarmarki się odbywały – przyjemne i towarzyskie spotkania – dodaje Grażyna z Redy.

Kolejny pchli targ ma odbyć się w czerwcu. Dokładny termin poda wkrótce Fabryka Kultury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...