02.05.2022 15:30 13 PM/TTM

Polsko-ukraińska integracja na festynie w Pucku

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

„Chcielibyśmy na chwilę oderwać ich od tej tragedii, a przy okazji wzajemnie się poznajemy” – w Pucku odbył się festyn dedykowany gościom z Ukrainy. Nie zabrakło atrakcji, ukraińskiego i polskiego jedzenia, czy kaszubskich akcentów.

Przybyło nam w Pucku 500 mieszkańców, to jest 5 proc. populacji, więc chcielibyśmy poznać się lepiej i pokazać, że jesteśmy razem. Chcemy, żeby to poczuli. Duża część mieszkańców Pucka włączyła się w pomoc – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Wiele osób przyjętych przez puckie rodziny już się usamodzielniło. Władze miasta chcą, żeby uchodźcy wojenni dobrze się czuli w mieście.

Dopóki trwają tam działania wojenne, to ci ludzie nie mają dokąd wrócić, na pewno jakaś część zostanie, ale większość jest sercem po tamtej stronie, tam są ich rodziny - zaznacza Janusz Klimczuk, dyrektor MOSiR w Pucku.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Podczas festynu zbierano również dary dla uchodźców z Ukrainy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24