27.04.2022 17:00 0 AB/KPP Wejherowo

Policjanci uczą dzieci bezpieczeństwa

źródło: KPP Wejherowo

We wtorek (26 kwietnia) policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie. Prowadzili z nimi zajęcia edukacyjne „Uczę się bezpieczeństwa", podczas których m.in. omówili jak bezpiecznie należy się zachować wobec zagrożenia.

Projekt „Uczę się bezpieczeństwa" skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych na Pomorzu. Zakłada on edukację w pięciu obszarach: bezpieczny w drodze do szkoły, bezpieczny w domu, bezpieczny w czasie ferii, bezpieczny w sieci, bezpieczny w czasie wakacji. We wtorek (26 kwietnia) policjanci z Wejherowa odwiedzili SP 6, by porozmawiać o bezpieczeństwie w domu.

W spotkaniu tym uczestniczyły policjantki z wejherowskiej komendy zajmujące się profilaktyką oraz przedstawiciel Straży Pożarnej, ponieważ tematyka bezpieczeństwa w domu, m.in. dotyczy także pożarów i niebezpiecznego czadu oraz sposobów postepowania w przypadku zagrożenia - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Podczas zajęć funkcjonariusze mówili o tym jak zachować się w sytuacji zagrożenia, a także poruszyli temat kontaktu z osobami obcymi.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jaką rolę pełni w domu kratka wentylacyjna w kuchni i łazience oraz do czego służą czujniki dymu i czadu. Dzieci dowiedziały się także, jakie zachowania w domu mogą być niebezpieczne i czego nie należy robić np. używać zapalniczki czy zapałek, nie brać samemu żadnych lekarstw, nie przyjmować od nieznajomych osób prezentów czy słodyczy - dodaje Potrykus.

Funkcjonariusze przypomnieli także dzieciom o numerach alarmowych i wyjaśnili, że nie można korzystać z nich dla żartu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...