21.04.2022 15:30 36 PM/TTM

Coraz bliżej do remontu wejherowskiego dworca - decyzja zapadła

Fot. Marek Trybański/TTM

„To historyczny moment” – w starostwie podpisano umowę na renowację dworca w Wejherowie. W budynku mają powstać hol z pomieszczeniami kas biletowych i biblioteka.

Jak informowaliśmy jeszcze w lutym w tym artykule inwestycja ma rozpocząć się pod koniec trzeciego kwartału 2022 roku.

W czwartek (21 kwietnia) w wejherowskim starostwie przedstawiciele PKP spotkali się z władzami powiatu wejherowskiego.

Jest to historyczny moment. Na remont dworca czekaliśmy od wielu lat, zabiegaliśmy o to od 2015 roku kiedy podpisana została umowa intencyjna. Dzisiaj podpisaliśmy umowę na realizację inwestycji – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Na piętrze budynku powstanie biblioteka powiatowa.

Myślimy, że to będzie jedyna siedziba biblioteki, przeniesiemy się na dworzec i zmienimy 150 metrów na prawie 500 metrów. Cieszymy się, bo nasze pomieszczenia są wypełnione po brzegi - wyjaśnia Barbara Gusman, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Przypomnijmy, że gruntowna przebudowa wejherowskiego dworca miała ruszyć w połowie 2017 roku, jednak po rozwiązaniu umowy z biurem projektowym prace stanęły. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Dzięki modernizacji poprawie ma ulec estetyka zabytkowego budynku. Z zewnątrz odrestaurowana będzie jego elewacja, która ma podkreślić nocną iluminację budynku. Wewnątrz dworzec poddany zostanie kompleksowej przebudowie. W zachodniej, parterowej części budynku zlokalizowana zostanie przestrzeń obsługi podróżnych, w skład której wejdą hol wraz z pomieszczeniami kas biletowych dla przewoźników kolejowych i autobusowych oraz toalety. 

Dworzec zostanie dostosowany dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Po stronie zachodniej ma powstać także niewielki parking, z kilkoma miejscami postojowymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24