13.04.2022 12:56 3 PM/KPP Wejherowo
Jak informuje wejherowska komenda policji szybka i skuteczna akcja pozwoliła na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać. Mundurowi wiedząc, że ważna jest każda minuta bardzo szybko pojechali we wskazane miejsce, żeby ocalić życie.
We wtorek (12 kwietnia) w nocy około 1:00 policja otrzymała zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 36-letniego mężczyznę.
— O swoich obawach powiadomiła mężczyźnie bliska osoba, która zadzwoniła na numer alarmowy i wezwała pomoc. Po otrzymaniu tego zgłoszenia, dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres policjantów, którzy dotarli jako pierwsi na miejsce zdarzenia. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze z wejherowskiej komendy pobiegli do mieszkania budynku wielorodzinnego. Na miejscu okazało się, że mężczyzna zamknął się od wewnątrz w łazience i nie ma możliwości otworzenia drzwi. Policjanci z uwagi na to że liczy się każda sekunda, a życie mężczyzny jest zagrożone podjęli decyzję o wyważeniu drzwi - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.
Kiedy weszli do środka okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny i przystąpili do czynności ratunkowych, mężczyzna odzyskał czynności życiowe.
— Mundurowi sierż. Michał Jaroniec oraz post. Aldona Sobocińska cały czas monitorowali jego funkcje życiowe. Dzięki skutecznym działaniom wejherowskich policjantów, udało się go uratować. Kiedy przyjechało pogotowie, zabrało mężczyznę do szpitala. Dzięki szybkiej i zdecydowanej interwencji mężczyzna, który usiłował targnąć się na życie, został uratowany - dodaje rzeczniczka wejherowskiej policji.
— Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus.
Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:
116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
800 121212- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.