11.04.2022 14:00 11 AB/KPP Wejherowo

Rowerzystka zderzyła się z kierowcą hulajnogi elektrycznej

źródło: KPP Wejherowo

W Rumi doszło do wypadku na drodze dla rowerów. W sobotę (9 kwietnia) policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu rowerzystki i kierowcy hulajnogi elektrycznej. Obie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Dębogórskiej. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci ruchu drogowego skierowali się na miejsce, gdzie wyjaśnili okoliczności.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że zarówno 41-letni mężczyzna korzystający z hulajnogi elektrycznej jak i 34-letnia rowerzystka, jechali drogą dla rowerów, gdy doszło do zderzenia obu uczestników - mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, natomiast obie osoby zostały przewiezione do szpitala. Obecnie sprawą zajmują się śledczy, którzy dokładnie wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Policjanci przypominają również o przepisach jakie obowiązują kierujących hulajnogami i rowerami.

Kierującemu rowerem, hulajnogą elektryczną lub motorowerem zabrania się: jazdy po jezdni obok innego uczestnika ruchu z zastrzeżeniem ust. 3a, jazdy bez trzymania co najmniej jednej ręki na kierownicy oraz nóg na pedałach lub podnóżkach, czepiania się pojazdów - dodaje Anetta Potrykus. - Dopuszcza się wyjątkowo jazdę po jezdni kierującego rowerem obok innego roweru lub motoroweru, jeżeli nie utrudnia to poruszania się innym uczestnikom ruchu albo w inny sposób nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

źródło: KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24