11.04.2022 08:40 6 AB

Kobieta zginęła w pożarze

W niedzielę doszło do pożaru mieszkania przy ulicy Zamenhofa w Gdyni. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny, a po ugaszeniu pożaru, w mieszkaniu znaleźli zwłoki około 40-letniej kobiety.

Strażacy otrzymali zgłoszenie w niedzielę (10 kwietnia) o godzinie 22:42. W momencie przyjazdu zastali pożar na 10. piętrze. Akcja ratunkowo-gaśnicza odbyła się bez ewakuacji mieszkańców budynku.

Był to pożar w fazie rozwiniętej. Mówimy tu o sytuacji, w której ogień wychodził poza okno. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozpoczęciu działań ratowniczo-gaśniczych - informuje kpt. Piotr Kołodziejczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przeszukali mieszkanie, w którym natrafiono na zwłoki. Jak się okazało, była to kobieta w wieku około 40 lat. W sumie działania trwały ponad dwie godziny. Na miejsce skierowano również technika kryminalistyki i grupę dochodzeniowo śledczą. Poinformowano także biegłego lekarza i prokuratora.

Policjanci pracowali pod nadzorem prokuratora. Kobieta decyzją prokuratury została przewieziona na sekcję zwłok. Dzisiaj będą prowadzone oględziny miejsca znalezienia zwłok z udziałem biegłego i prokuratora - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...